• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

          •        10 maja na piotrkowskim Orliku rozegraliśmy Ćwierćfinał Kujawsko Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji oprócz PSP w Piotrkowie Kujawskim przystąpiły drużyny z Jezior Wielkich i Golubia Dobrzynia. 

            Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. We wszystkich meczach padły wyniki remisowe i  każda drużyna zdobyła 2 punkty. Dzięki największej ilości zdobytych goli zajęliśmy pierwsze miejsce. Oprócz pamiątkowego dyplomu nagrodą za zwycięstwo jest awans do półfinału województwa.

            Naszą szkołę reprezentowały:

            Karolina Palusiak 8a, Oliwia Karasińska 8a, Otylia Iwanowska 8a, Martyna Zientara 8a, Gabriela Nowak 8b, Wiktoria Michalska 8d, Andżelika Ciesielska 8d, Tatiana Promis 8d, Martyna Wojtysiak 8e, Aleksandra Frontczak 8e

            Sędzia główny: Łukasz Deręgowski 

            Opieka medyczna: Maria Gruszkowska

            Organizator i opiekun drużyny: Tomasz Jaroński 

          • Puchar Tymbarku

          •        9 maja w Świeciu nasza szkoła wzięła udział w finale województwa o Puchar Tymbarku w piłce nożnej w kategorii U10 chłopców. Do turnieju przystąpiły 23 drużyny wyłonione w powiatowych eliminacjach. Zespoły zostały podzielone na sześć grup z których tylko osiem drużyn mogło wywalczyć awans do kolejnej rundy.

            Do pięknej, słonecznej pogody dostosowali się nasi zawodnicy i w fazie grupowej odnieśliśmy zwyciestwa nad SP 12 Włocławek i SP Żnin oraz zanotowaliśmy remis z SP 60 Bydgoszcz (późniejszy zwycięzca turnieju). Dzięki osiągniętym wynikom, zakwalifikowaliśmy się do najlepszej ósemki rozgrywek. Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do meczu z SP 14 Toruń. Tym razem rywal okazał się skuteczniejszy i zostawił nas w pokonanym polu. Przeciwnicy ostatecznie zajęli 2 miejsce w zawodach więc przegraliśmy z bardzo mocnym zespołem.

            Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na miejscach w przedziale 5-8 co jest postępem do roku ubiegłego kiedy się nie udało wyjść z grupy. Zmęczeni ale zadowoleni w drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji McDonald żeby się zregenerować po ogromnym wysiłku :-).

            Sklad naszej drużyny: Jakub Betliński 2c, Cezary Betliński 2c, Alan Białkowski 2a, Rafał Wika 2a, Maksymilian Kawczyński 3c, Dominik Płoszaj 3c, Erdżan Sali 3c, Bartosz Daniel 3b, Krystian Kapturski 3b, Oskar Bąk 3a. 

            Opiekunowie: Tomasz Jaroński, Seweryn Hełminiak, Łukasz Deręgowski 

          • Senne lusterka

          • Uczniowie klas 4b i 4c na lekcjach języka polskiego poznali „Akademię pana Kleksa” Jana Brzechwy. Zainspirowani lekturą wykonali swoje senne lusterka, na których zapisali najciekawsze sny. Nie brakuje im ani wyobraźni (sny były bardzo ciekawe!), ani talentu (lusterka wyszły piękne i kolorowe!). Wszystkich zaskoczył Bartek z 4b, który zrobił nie lusterko, ale olbrzymie lustro! Efekty pracy uczniów widać w galerii.

          • Orle, 3 Maja 2023 r.

          • Grupa, zrzeszeni w niej uczniowie naszej szkoły, wykazując się postawą obywatelską i patriotyczną zrobili niespodziankę naszej przyjaciółce, pani Krystynie Chłodzińskiej i z samego rana oddali cześć bohaterom II wojny światowej. Zamordowany w Katyniu lekarz WP Leon Jeszka i rozstrzelany w młodym wieku przez Niemców Zygmunt Iglewski mają swe pamiątkowe tablice na cmentarzu w Orlu. Spoczywa tam także żołnierz Września, ojciec pani Krystyny, Józef Marchlewicz. Poległym na polu chwały zapalony znicz oświetli duszę, a prochom da wieczne odpoczywanie...

          • Warszawo przybywamy!!!

          • 31 marca 2023 młodzież naszej szkoły odwiedziła stolicę Polski – Warszawę. Pierwszym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy. Mieliśmy okazję poznać zasady funkcjonowania obiektu, rodzaje imprez, które się tam odbywają oraz zaplecze sportowe: szatnie dla zawodników, strefę odnowy biologicznej, sektory dla widzów oraz loże dla gości honorowych i VIP. Uwagę uczniów zwróciły liczne trofea sportowe kadry narodowej w piłce nożnej (puchary, dyplomy), koszulki słynnych piłkarzy z autografami oraz prezentacje w formie wystaw.

            Kolejnym punktem w programie wycieczki była starsza część Warszawy. Spacerowaliśmy Placem Zamkowym, Starówką, Krakowskim Przedmieściem. Na Placu Józefa Piłsudskiego złożyliśmy hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

            Na zakończenie udaliśmy się do Narodowego Banku Polskiego do Centrum Pieniądza, gdzie mogliśmy poznać historię pieniądza, jego rodzaje, sposób produkcji oraz obejrzeć waluty z różnych zakątków świata. Ciekawym punktem zwiedzania Centrum była możliwość „podniesienia” ręką sztabki czystego złota.

            Wyjazdowi towarzyszyła atmosfera wspólnej zabawy, wiosennego wypoczynku i możliwości poznania miasta Warszawy.

            W wycieczce wzięły udział klasy 4A, 5B i 7B z wychowawcami.

          • Dziękujemy...

          • Bez nazwsdadadasday.png"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste - dziękujemy zawiera wszystko, co chcemy wyrazić”

            Uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą składają najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich, wspaniałych  Rodziców za pomoc finansową przy remoncie naszej klasy. To dzięki Wam mogliśmy wymalować klasę, zakupić rolety na okna, nakładki na parapety oraz ozdobne ramy na nasze klasowe gazetki.

          • Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

          •        14 kwietnia 2023 r. w siedzibie BiOK w Piotrkowie Kujawskim odbył się miejsko - gminny etap turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentował, jako jedyny, uczeń klasy 7A Olaf Masłowski. Eliminacje przewidywały część pisemną (test wyboru), a w razie potrzeby dodatkowo część ustną.

                  W końcowej klasyfikacji szkół podstawowych klas 5-8 Olaf zajął IV miejsce. Gratulujemy sukcesu tym bardziej, że tematyka konkursu jest bardzo specyficzna i trudna, wymaga znajomości treści wybiegających w dużej części poza wiadomości szkolne.

             opiekun: W. Seremet

          • Nowa Wieś, 1 Maja 2023 r.

          • 1 maja 2023 przecięliśmy szlak rowerzystom i przy pomniku upamiętniającym dwie bitwy podczas powstania styczniowego, zaprezentowaliśmy uczestnikom krótki wykład o działaniach partyzanckich na terenie Kujaw. Członkowie Grupy przygotowali krótkie prelekcje o bitwach pod Krzywosądzą, Nową Wsią i Ignacewem oraz krótkie informacje biograficzne na temat Ludwika Mierosławskiego i innych dowódców partii powstańczych. Wykorzystaliśmy także sytuację, aby przedstawić siebie i wyposażenie Grupy - część wystawy pochodzi z prywatnych kolekcji członków Grupy.

          • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach

          • 22 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się trzeci, ostatni etap  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

            Do pierwszego etapu  konkursu przystąpiło 737 uczniów z 69 szkół. Do ostatniego etapu zakwalifikowało  się 45 uczniów w tym dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Kawczyńska  i Weronika Pietrzak  z klasy VIIIb.

            Aleksandra i Weronika uzyskały tytuł laureata. Wielka Gala rozdania nagród odbyła się 27 kwietnia w CENTRUM EDUKACJI  MŁODZIEŻY im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Nagrodą były laptopy.

            Gratulujemy!

          • Klasy trzecie 13 i 14 kwietnia wyjechały na wycieczkę do Warszawy

          • Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od lotniska im. Fryderyka Chopina. Z tarasu widokowego dzieci obserwowały liczne przyloty i odloty samolotów różnych linii lotniczych oraz zobaczyły halę przylotów i odlotów. Z lotniska udaliśmy się do stacji metra Wilanów, skąd przejechaliśmy do stacji Centrum. Stamtąd udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki. Wjazd na 33 piętro budynku i podziwianie panoramy miasta, wywarło na wszystkich duże wrażenie. Następnie przeszliśmy na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza o godzinie 12.00, podziwialiśmy zmianę warty honorowej.

              Po odpoczynku w Ogrodzie Saskim, udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie widzieliśmy piękne budowle, w tym Pałac Prezydencki oraz okazałe pomniki np. Adama Mickiewicza i księcia Józefa Poniatowskiego. Przemieszczając się wzdłuż murów obronnych Starego Miasta, dotarliśmy do pomnika Małego Powstańca, usytuowanego przy ulicy Podwale. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta i podziwialiśmy piękne, zabytkowe kamienice oraz pomnik Syrenki. Dodatkowej atrakcji temu miejscu nadawał kataryniarz, który wygrywaną muzyką i piosenką przenosi turystów do Warszawy dawnych lat. Pamiątkowe zdjęcie z Nim na pewno dostarczać będzie miłych wspomnień. Obowiązkowym elementem wycieczki, był zakup pamiątek.

              Ostatnim i fascynującym punktem naszej wyprawy było udanie się na Zamek Królewski. Z pomocą wirtualnego przewodnika poznawaliśmy historię oraz podziwialiśmy przepiękne apartamenty królewskie. Naszej uwadze nie umknęła znajdująca się na placu Zamkowym Kolumna Zygmunta III Wazy.

                Pełni pozytywnych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczniowie i opiekunowie uznali wycieczkę za udaną.

          • Przestrzeń edukacyjna na miarę ucznia XXI wieku

          • 20 kwietnia 2023 roku w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbył się "I Festiwal Przestrzeni edukacji na miarę ucznia XXI wieku”. Wydarzenie było częścią realizowanego przez MOEN projektu Erasmus+ na temat zmian w przestrzeni edukacyjnej w szkołach.
            W festiwalu wzięło udział 25 uczestników z różnych szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Barbara Wrzesień, Zofia Mikołajewska, które  przygotowały prezentację multimedialną. Zofia Betlińska – rysunek. Makiety: Sandra Mikołajczak, Kinga Kotas, Patrycja Smentek, Julia Małek, Julia Dębowska, Lena Radzimska, Oliwia Lewandowska, Martyna Staszyńska, Julia Kłos. Elementem wspólnym prezentowanych prac była powtarzająca się potrzeba wyjścia z nauką poza mury szkolne. Wymarzona przestrzeń naszych uczniów, to lekcja na świeżym powietrzu wśród zieleni, zaprojektowana w sposób umożliwiający odpoczynek i wyciszenie się, ale także pracę umysłową. Prezentowane przez dzieci wizje szkoły to przestrzenne szerokie korytarze z miejscami na wypoczynek.

            Prace uczniów były bardzo pomysłowe oraz kreatywne. Wśród nich znajdowały się:  rysunki, makiety, grafiki 3D oraz film z projektem w Minecrafcie.

            Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników i wyróżniła najciekawsze projekty. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Barbara Wrzesień, Zosia Mikołajewska, Patrycja Smentek, Julia Małek oraz Zosia Betlińska.

          • Puchar Tymbarku

          •  Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim była organizatorem powiatowych zawodów sportowych w piłce nożnej o Puchar Tymbarku. Turniej z udziałem drużyn z Osięcin i gospodarzy odbył się 20 kwietnia na piotrkowskim Orliku. Niestety w ostatniej chwili z rywalizacji wycofała się szkoła z Morzyc. Zwycięsko z tej potyczki wyszła nasza drużyna i w nagrodę oprócz pamiątkowych dyplomów i medali będzie reprezentować powiat radziejowski w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy super postawy i życzymy kolejnych sukcesów. 

            Dla naszej szkoły grali: Jakub Betliński 2c, Cezary Betliński 2c, Alan Białkowski 2a, Rafał Wika 2a, Maksymilian Kawczyński 3c, Dominik Płoszaj 3c, Erdżan Sali 3c, Bartosz Daniel 3b, Krystian Kapturski 3b, Oskar Bąk 3a. 

            Sędzia główny: Patryk Betliński 

            Opiekunowie: Łukasz Deręgowski, Tomasz Jaroński 

          • 2 IV ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • „Jesteśmy z WAMI niebieskimi motylami” – pod takim hasłem w dniach 27 – 31 III 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU, który kończył się Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Cała szkoła rozbłysła na niebiesko od dekoracji na korytarzach, przy wejściach do budynku wypełnionych plakatami, informacjami na temat spektrum Autyzmu, hasłami związanymi z tolerancją, gazetkami tematycznymi przyozdobionymi balonami i motylami. Podczas zajęć z wychowawcą uczniom zostały przekazane podstawowe wiadomości związane z szeroko rozumianą tolerancją, akceptacją, pomocą ludziom ze spektrum Autyzmu. Na znak solidarności z „niebieskimi motylami”, środa była „dniem na niebiesko” całej naszej szkolnej społeczności.

          • Lekcja plastyki w Muzeum Narodowym w Warszawie

          • 30 marca 2023 roku uczniowie klasy VI c, VI a i IV b wraz z opiekunami uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Świat mitów”. Lekcja była nagrodą z Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pn. „Spotkania ze sztuką” zorganizowanego przez Fundację PGE. Konkurs ten miał na celu popularyzację, edukację oraz propagowanie wiedzy z zakresu polskiego  malarstwa wśród dzieci i młodzieży. W konkursie tym naszą szkołę reprezentowała Blanka Chyl, która została jego laureatką. Fundacja PGE pokryła koszty transportu wycieczki oraz koszty uczestnictwa klasy wraz z opiekunami w lekcji muzealnej. Po odbytej lekcji odbył się spacer uliczkami stolicy. Ponadto dzieci mogły obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wstąpiliśmy również do Złotych Tarasów na obiad oraz Multikina na film „Shazam! Gniew bogów”. Wycieczka ta była pouczającą i ciekawą lekcją nie tylko plastyki, ale i historii. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

          • „PAN TADEUSZ” bez tajemnic!

          • Uczniowie klasy 8b przekonali się, że praca z lekturą szkolną wcale nie musi być nudna. Ich koleżanki wykonały lapbooki z „Pana Tadeusza”. Jest to narzędzie, którego wykonanie wymaga dużo czasu, trzeba dobrze przemyśleć kompozycję, dokonać selekcji informacji, zdecydować, jak i gdzie zapisać daną treść. Uczniowie tworząc lapbooki korzystają z różnych technik: pisania, często także kaligrafii, rysowania, wyklejania, a Maja nawet szydełkowania! Można rozwinąć wyobraźnię! Lapbooki pozwalają utrwalić wiadomości w sposób, który angażuje różne zmysły. Świetnie nadają się do prezentacji innym. Efekty ciężkiej pracy uczennic 8b widać na zdjęciach. Rozwiązywanie wymyślonych przez dziewczyny zadań było interesującą formą utrwalenia wiadomości z „ulubionej” lektury. 45 minut powtórzenia upłynęło bardzo szybko.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.

            A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”

            Tadeusz Boy-Żeleński

            21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, organizatorem obchodów był Samorząd Uczniowski.

            W tym dniu odbył się ”Dzień bez plecaka”, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przyszli bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość i spryt - książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób .

            Ze szczególnym aplauzem został przyjęty konkurs na najciekawszy  i oryginalny strój wiosenny, w którym reprezentanci klas zaprezentowali swoje pomysły. Zwycięzcy otrzymali voucher na "dzień bez pytania" dla całej klasy.

            W kolejnej części imprezy odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją nauczycieli a reprezentacją uczniów. Po zaciętym i wyrównanym boju zwyciężyła kadra nauczycielska.

          • 80. ROCZNICA AKCJI POD ARSENAŁEM

          • 80. ROCZNICA ŚMIERCI RUDEGO, ALKA I ZOŚKI

            A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
            Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!

                                                            J. Słowacki „Testament mój” fragment

            W 2023 roku mija 80. rocznica słynnej akcji Meksyk II znanej jako akcja pod Arsenałem (26.03.1943 r.) oraz 80. rocznica śmierci Jana Bytnara – „Rudego”, Macieja Aleksego Dawidowskiego – „Alka” (30.03.1943 r.) i Tadeusza Zawadzkiego – „Zośki” (20.08.1943 r.). Uczniowie klas 8b i 8e wraz ze swoją polonistką postanowili uczcić te ważne wydarzenia i chłopców, o których akurat rozmawiali na lekcjach. Pani Aneta Bartczak przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą książki „Kamienie na szaniec”, jej autora i bohaterów (do wykorzystania przez nauczycieli na języku polskim). Uczniowie wykonali plakaty upamiętniające chłopców z Szarych Szeregów i wywiesili je na szkolnych korytarzach. W centralnym miejscu szkoły stanęła tablica upamiętniająca Rudego, Alka i Zośkę (przygotowana przez p. Bartczak i uczniów z 8b). Przy niej wartę honorową pełnili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Armii Krajowej KOLUMBOWIE. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, choćby zatrzymując się na chwilę przy plakacie i czytając o tych, „których czyny (…) wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się echempo kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ.”

  • Galeria zdjęć

      brak danych