• Powiatowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny

          • 10 maja 2024r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski i Plastyczny dla dzieci klas „0” pt.”PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

            Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, popularyzacja poezji dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i mobilizacja do występów przed publicznością.

            W konkursie tym brało udział 31 dzieci z różnych szkół i przedszkoli z terenu powiatu radziejowskiego.

            Szkołę naszą reprezentowały trzy dziewczynki z grupy 0c:

             Julka Łepek

             Nikola Borczyńska

             Julka Rutkowska

            W konkursie recytatorskim dziewczynki otrzymały pierwsze wyróżnienie, natomiast w konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Julka Rutkowska.

            Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

             

            Aneta Płachecińska

          • Konkurs ortograficzny w Osięcinach

          •  „Polskiej ortografii pilnie się ucz,

            bo to do wszelkiej wiedzy klucz…”

             

            Dnia 17 kwietnia 2024 roku o godz. 830 w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbył się XXI Powiatowy Turniej Ortograficzny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.

                  Celem turnieju było promowanie uczniów dbających o poprawność ortograficzną swoich wypowiedzi pisemnych oraz mobilizowanie do większego zainteresowania się ortografią  i interpunkcją polską oraz wyłonienie Mistrza Ortografii z poziomu klas II i  poziomu klas III.

             

                  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wytypowani przez wychowawców:

            • Gabriela Zachwieja z  klasy II b
            • Konrad Palusiak z klasy II c
            • Smentek Sara klasa III a
            • Gabriela Nowakowska IIIc

             

            W turnieju brało udział 12 uczniów z klas II i 12 uczniów z klas III z różnych szkół z naszego powiatu.

                  Turniej Ortograficzny przebiegał w dwóch etapach. Każdy etap był punktowany. W pierwszym etapie dzieci grupowały wyrazy według zastosowanych w nich reguł ortograficznych i wpisywały do odpowiednich rubryk w tabeli. W drugim etapie było pisanie ze słuchu.

            Mistrzem Turnieju Ortograficznego został ten uczestnik, który uzyskał najwięcej punktów zsumowanych po dwóch etapach. Wicemistrzami zostali kolejno dwaj następni uczestnicy.

                   Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Piotrkowa Kujawskiego w trudnej rywalizacji wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii i umiejętnością posługiwania się nimi w praktyce.

            Nasza uczennica Sara Smentek z klasy IIIa została Mistrzem Ortografii,  uczennica z II b Gabriela Zachwieja Wicemistrzem, a uczeń Konrad Palusiak z IIa otrzymał Wyróżnienie.

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

          • Warszawa 12-13 maja 2024 r.

          • Warszawa- szlak bojowy powstańców, miejsca w których dotyka się historii, Muzeum Powstania Warszawskiego, 12-13 maja 2024 roku.

            Nasza Grupa realizując program akcji "Godzina W 1944-2024" pomaszerowała przez Warszawę zwiedzając miejsca naznaczone tragiczną historią walk powstańczych.
            Akcja trwa, a na jej apogeum zapraszamy 1 sierpnia. Nim zawyją syreny będziemy widoczni w Piotrkowie. Bądźcie z nami.

            CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

          • Zawody sportowe w piłce nożnej

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim wzięła udział w kolejnych wojewódzkich zawodach sportowych Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Tym razem do Świecia udała się drużyna chłopców w kategorii U10.

                     Po uroczystym otwarciu rozlosowano 6 grup po 4 drużyny. Trafiliśmy na SP Nowa Wieś,  SP Mrocza i SP Stawki. Ten etap rozegrano systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkich rywali dzięki czemu zajęliśmy 1 miejsce awansując do ćwierćfinału dzisiejszych zawodów.  Tutaj mierzymy się z SP Czernikowo i ponownie wychodzimy zwycięsko. Ten sukces sprawia, że znaleźliśmy się w najlepszej czwórce województwa w tej kategorii wiekowej. W półfinale trafiamy na SP Szabda. Pomimo starań naszych zawodników przegrywamy co oznacza, że stajemy do rywalizacji o 3 miejsce. W meczu o brąz z SP 10 Toruń po walce o każdy centymetr boiska, decydującego gola tracimy półtorej minuty przed końcem i w taki oto sposób zajmujemy 4 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

                   Na podkreślenie zasługuje fakt, że najlepszym strzelcem turnieju z 17 golami został nasz zawodnik Cezary Betliński za co otrzymał pamiątkową statuetkę. Brawa dla Czarka i całej ekipy wspieranej przez niezawodnych rodziców!

                  Oczywiście w drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald's. Po takim wysiłku jedzenie znikało jak śnieg na wiosnę (-:. Następnie zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

                  Nasz dream team(-: reprezentowali: Bartosz Betliński 2a, Ksawery Dziubich 2a, Tymon Zientara 2c, Alan Białkowski 3a, Rafał Wika 3a, Kacper Rosołowski 3a, Sebastian Bińkowski 3b, Jakub Betliński 3c,  Cezary Betliński 3c, Jakub Szczepankiewicz 3c

            Trener: Łukasz Deręgowski

            Organizatorzy wyjazdu: Tomasz Jaroński, Seweryn Hełminiak

          • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

          • 13 maja 2024 roku w Świeciu drużyna U8 reprezentowała naszą szkołę podczas finału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji w kilku kategoriach wiekowych przystąpiło 60 szkół z terenu naszego województwa. Po oficjalnym otwarciu turnieju i losowaniu przystąpiliśmy do gier.

                    W naszej grupie w pierwszym meczu SP Górzno wygrało z SP Racice, w drugim pojedynku zremisowaliśmy  z SP Racice. W decydującym starciu musieliśmy uznać wyższość drużyny z Górzna która awansowała do kolejnego etapu turnieju.

                  Naszym zawodnikom należą się gratulacje za walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Zawodnicy otrzymali medale za udział, koszulki treningowe oraz kilka innych gadżetów (-:. Dziękujemy rodzicom za wsparcie dopingiem podczas zmagań.

                   Żeby nasi piłkarze mogli rozwijać swoje umiejętności Pan Maciej Olejniczak zakupił dla szkoły 4 piłki nożne które będą służyć uczniom młodszych klas. Dziękujemy!

                   Nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald gdzie oprócz posiłku dzieci znalazły czas na chwilę zabawy. To był ostatni punkt naszej wycieczki po czym wróciliśmy uśmiechnięci do Piotrkowa Kujawskiego (-:

                   Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Świątkowski 1a, Julian Maśliński 1a, Jan Wojtczak 1a, Gustaw Kowalski 1a, Oliwier Słowiński 1a, Alan Anrzejewski 1a, Maciej Patyk 1b, Adam Lewandowski 1c

            Trener: Łukasz Deręgowski

            Organizatorzy wyjazdu: Seweryn Hełminiak, Tomasz Jaroński

          • Kwiecień miesiącem książki

          • W kwietniu obchodzimy dwa święta związane z książką - 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Był to doskonały pretekst do ogłoszenia miesiąca kwietnia miesiącem książki. Nasi uczniowie i czytelnicy mogli wziąć udział w wyzwaniu czytelniczym – przeczytać utwory związane z określoną tematyką, książki na podstawie, których powstał film, przygodowe, tworzące kanon literatury dla dzieci lub wybranego, ulubionego autora. Zainteresowani uczniowie dzielili się swoimi preferencjami czytelniczymi, zgłaszali swoje propozycje do uwzględnienia w księgozbiorze biblioteki. Odbywały się spotkania, na których zaproszeni goście, nauczyciele bibliotekarze lub sami uczniowie czytali wybrane opowiadania, książki, wiersze. W bibliotece głośnego czytania wysłuchały dzieci z oddziałów przedszkolnych (0a, 0b, 0c), na spotkaniach poświęconych historii książki i bibliotek obecne były dzieci z grup 0a i 0b. Swoimi umiejętnościami czytelniczymi podzielili się z nami uczniowie klasy II c. Miłym gestem zainteresowania akcją czytelniczą było wykonanie plakatów tematycznie związanych z książką i czytaniem, za co serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że była to też okazja do zainteresowania się tematem. Z najnowszych badań wynika, że wzrasta zainteresowanie książką i czytaniem, szczególnie wśród ludzi młodych, miło nam stwierdzić, że nasi uczniowie również są w tym gronie.

          • Perperuna 4 maja 2024 r.

          • Po wczorajszych obowiązkach dziś odpoczynek w Popowie, w gościnie w Perperunie😉  Miło spędzony czas ze zwierzakami i przy kiełbaskach (Czarny odkrył w sobie kulinarne talenty - zmienia praktyki uczniowskie z elektryka na grilika😁 😆 ....)

          • Międzynarodowy Dzień Tańca

          • Dnia 29.04.2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Uczniowie klas IV-VIII wszystkie przerwy spędzali na holu tańcząc w rytm rozbrzmiewającej muzyki. Oprócz świetnej zabawy dzieci integrowały się między klasami, czego przejawem była nauka tańca młodszych przez starszych. Najbardziej popularnym tańcem okazała się belgijka. Wspólna zabawa wprowadziła całą szkołę w radosny nastrój.

            Organizator: Małgorzata Pieszak

          • The magicalworld of Narnia

          • Na języku polskim wykorzystuje się utwory literatury angielskiej po to, by przybliżyć uczniom ich treść. Postanowiliśmy zintegrować oba języki (polski i angielski) wykorzystując książkę należącą do klasyki tej literatury: „Opowieści z Narnii*. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa. Dzięki temu uczniowie klas 5b i 5c wzbogacili słownictwo z zakresu języka angielskiego i rozszerzyli wiedzę o lekturze, którąpoznali na języku polskim.

                Po omówieniu „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa na języku ojczystym,uczniowie na języku angielskim pracowali nad przygotowaniem lapbooków dotyczących książki.

            Podsumowaniem pracy z lekturą było zorganizowanie wystawy. Uczniowie z nauczycielami przygotowali w sali gimnastycznej dekorację przedstawiającą Narnię (wszystkie ważne miejsca z książki) oraz przebrali się za bohaterów utworu. Na wyprawę do fantastycznej krainy zaprosiliśmy panią dyrektor Sylwię Wilińską, wicedyrektorów: panią Wiolettę Seremet i pana Tomasza Szadkowskiego, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów klas 4-8. Naszą wystawę odwiedzili również goście zaproszeni na szkolną uroczystość w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-3 (między innymi burmistrz Piotrkowa Kujawskiego pan Sławomir Bogucki). Odwiedzających witała samozwańcza królowa Narnii – Biała Czarownica. Częstowała wszystkich „zaczarowanym” ptasim mleczkiem.  Zwiedzający mogli zobaczyć także lapbookiwykonane przez uczniów i porozmawiać z bohaterami utworu.

                 Bardzo ważne było połączenie języka ojczystego i obcego, w celu pokazania różnic ipodobieństw występujących w polskiej i angielskiej wersji tekstu. Nasza innowacja pozwoliła na żywe spotkanie ze światem przedstawionym w „Opowieściach z Narnii”. Dzięki temu uczniowie mieli okazję rozwijać kreatywność i wyobraźnię,swoje uzdolnienia artystyczneidoskonalić umiejętności współpracy.

            Dziękujemy bardzo sponsorowi, który pragnie pozostać anonimowy, za zakup słodyczy na naszą wystawę!

             

            Aneta Bartczak

            Grzegorz Bartczak

            Sylwia Szadkowska

             

            *Narnia to bez wątpienia wyraz obcy, a wobec tego powinno być Narnii - napisał o dopełniaczu od nazwy baśniowej krainy Jan Grzenia, badacz z Uniwersytetu Śląskiego.

          • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 29 kwietnia 2024 roku dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w Radziejowie.

            Podczas zawodów uczestnicy rozwiązywali testy, wymagające wiedzy z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Musieli wykazać się znajomością: znaków drogowych, właściwych sytuacji w ruchu drogowym, a także pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

            W kolejnym etapie konkursu zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód oraz oceniani byli pod kątem prawidłowego poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Ważnym elementem konkursu były zmagania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            I drużyna w składzie:

            Zofia Betlińska – 5b,

            Lena Pomianowska – 5a,

            Bartosz Balcerzak – 5c,

            Jan Hanczewski – 5c,

            zajęła drużynowo II miejsce.

            Indywidualnie na podium stanęli:

            Jan Hanczewski II miejsce

            Lena Pomianowska III miejsce

            Opiekun: Katarzyna Pawłowska

             

            II drużyna w składzie:

            Julia Małek – 6b,

            Maja Muszyńska – 6c,

            Kacper Zmitrowicz – 7a,

            zajęła drużynowo II miejsce.

            Indywidualnie na podium stanął

            Kacper Zmitrowicz – III miejsce

            Opiekun: Marek Zientkiewicz

             

             

            Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki.

             

            Gratulujmy i życzymy naszym drużynom dalszych sukcesów!!!

             

            Katarzyna Pawłowska

          • Akcja Żonkile

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną, w którą włączają się szkoły, biblioteki i instytucje kultury.

            Uczniowie naszej szkoły z klas 5c i 6b wraz z wychowawczyniami zostali zaproszeni przez BiOK w Piotrkowie Kujawskim na warsztaty związane z dwunastą edycją tej akcji. Powitała nas pani dyrektor Iwona Łodygowska. Opowiedziała ona o Akcji Żonkile i zaprosiła do wspólnego upamiętnienia 81. rocznicywybuchu powstania w getcie warszawskim.Zajęcia dla naszych  grup prowadziły panie Anna Kaleta - Chmielewska i Monika Kardacz.Najpierw uczestniczyliśmy w zabawie, której celem było rozwijanie umiejętności nazywania emocji i rozpoznawania ich źródeł. Następnie oglądaliśmy film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego oraz Kariny Paciorkowskiej. Animacja opowiada o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbyliśmy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Po projekcji odbyła się dyskusja, dzieliliśmy się  wrażeniami z obejrzanego filmu. Mogliśmy również poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury żydowskiej. Dowiedzieliśmy się np. co to są hamantasze.

            Dziękujemy za zaproszenie do Gminnego Ośrodka Kultury.  Zrozumieliśmy, że Akcja Żonkile to coś więcej niż lekcja historii.Przygotowane i przypięte przez uczniów kwiaty to znak, że ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim. Są one wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.

          • Lekcja techniki – realizacja projektu „Trzymaj Formę!”

          • Na lekcji techniki, uczniowie klas 5 zapoznali się z informacjami dotyczącymi znakowania produktów spożywczych. Dowiedzieli się, co zawiera etykieta żywnościowa i jak odczytywać zawarte na niej dane. Poznali stosowane dodatki do żywności oraz ich rolę w pożywieniu. Podczas lekcji uświadomiono uczniom, jak należy wybierać i przechowywać jedzenie.

            Dzieci pracując w grupach, porównywały produkty żywnościowe pod kątem wartości odżywczych oraz zawartości dodatkowych substancji. Trafnie wskazywały zdrowszy produkt oraz bezbłędnie odczytywały symbole dodatków do żywności.

            Podczas zajęć uczniowie uzyskali odpowiedź na pytania: „Dlaczego warto czytać etykiety i znać skład produktów żywnościowych?” oraz „Jakich produktów należy unikać?”.

             

            Katarzyna Pawłowska
            Małgorzata Pieszak
            Jolanta Strzelecka

          • Konkurs wokalny KOLOROWY MIKROFON

          • W piątek 19.04.2024r. Szymon Błaszczyk - uczeń klasy 6c brał udział w konkursie wokalnym KOLOROWY MIKROFON  organizowanym przez Radziejowski Dom Kultury. Zaprezentował piosenkę "Bezdroża" z rep. Sylwii Grzeszczak. 

            Kategoria wiekowa 11-13 lat: Szymon Błaszczyk - II miejsce.

            Gratulujemy.

          • Realizacja projektu „Trzymaj Formę!”

          • Edukacja konsumencka na lekcjach geografii.

            Uczniowie klas 7c i 7b na lekcjach geografii zapoznali się z wybranymi elementami edukacji konsumenckiej. Przedstawiona prezentacja multimedialna wyjaśniła dzieciom pojęcia takie jak: konsument, edukacja konsumencka, etykieta produktu spożywczego.

            W czasie dyskusji zostały wyjaśnione różnice między terminem przydatności do spożycia a datą minimalnej trwałości.

            Uczniowie zapoznali się z wpływem diety na środowisko i przypomnieli sobie jak ważna jest segregacja odpadów.

            Małgorzata Pieszak

          • Igrzyska Dzieci w piłce nożnej dziewcząt

          • 24 kwietnia 2023 roku w Piotrkowie Kujawskim rozegrano powiatowe zawody sportowe w piłce nożnej dziewcząt klas szóstych. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Topólki oraz Piotrkowa Kujawskiego.

                Pierwsza połowa tego starcia zdecydowanie należała do przyjezdnych natomiast w drugiej zawodniczki z naszej drużyny rzuciły się do odrabiania strat czego efektem było zdobycie trzech goli. Ostatecznie to zespół z Topólki wygrał mecz 5-3 i będzie reprezentował nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

            Gratulujemy i życzymy powodzenia.

                  Naszą szkołę reprezentowały: Lena Pomianowska 5a, Martyna Włodarczyk 6a, Lena Radzimska 6a,  Patrycja Smentek 6b, Martyna Staszyńska 6b, Maja Czaplewska 6c, Nikola Grabowska 6c, Maja Muszyńska 6c, Adrianna Rybicka 6c, Hanna Wiechecka 6c, Nadia Walczak 6c

            Opiekun: Tomasz Jaroński

            Sędzia: Łukasz Deręgowski

          • RoboExpo w Bydgoszczy

          • 16 kwietnia 2024 r. dzieci z klas 4-6 naszej szkoły udały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym celem wyjazdu była Interaktywna Wystawa Robotów RoboExpo, gdzie technologia przyszłości staje się rzeczywistością. Podczas wydarzenia uczniowie mogli zanurzyć się w strefach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, porozmawiać z robotami, zażyć fruwających przyjemności dzięki  okularom VR a także zagrać w gry z interaktywnym przeciwnikiem. Była też okazja obejrzeć teatr robotów oraz uczestniczyć w niepowtarzalnym pokazie błyskawic. Zabawa została połączona z nauką, poprzez uczestnictwo w warsztatach, których ukończenie pozwoliło na zdobycie certyfikatu „Geniusza robotyki”.

            Po kilku godzinach aktywnie spędzonej nauki, połączonej z zabawą znalazł się czas na posiłek. Na koniec uczniowie obejrzeli w Cinema City zabawną komedię pt.”Pies i kot”.

            Była to bardzo udana wycieczka z wyjątkowo zdyscyplinowaną i chłonną wiedzy grupą, która na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i opiekunów ;)

          • Wycieczka do Muzeum Czekolady w ramach projektu „Trzymaj Formę!”

          • Czy czekolada jest zdrowa?

            Na to pytanie, uczniowie naszej szkoły uzyskali odpowiedź podczas zajęć w MUZEUM CZEKOLADY w Toruniu.

            16 kwietnia młodzież z klas 5-7 wraz z nauczycielami:

            Katarzyną Pawłowską,

            Jolantą Strzelecką,

            Małgorzatą Pieszak,

            brała udział w czekoladowych warsztatach, na których Chocolatier pan Przemek oraz pani Maria przedstawili historię czekolady i proces jej powstawania. Emitowany podczas spotkania film zobrazował dzieciom cały przebieg wytwarzania tego wybornego deseru, począwszy od procesu zapylania kakaowca.

            Uczestnicy warsztatów mogli degustować, w stosownej ilości, ziarna kakao oraz szeroką gamę czekolad o różnej zawartości miazgi kakaowej. Oprócz znanej wszystkim czekolady gorzkiej, mlecznej i białej zaprezentowano różowy produkt, który swą naturalną barwę zawdzięcza niesfermentowanym ziarnom kakaowca.

            Uczestnikom najwięcej satysfakcji sprawiło wykonanie własnej tabliczki czekolady, którą oprócz zdobytej energii i humoru zabrali do domu :)

             

            Czekolada o wysokiej zawartości kakao (powyżej 70%), spożywana w małych ilościach, korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dodaje energii, poprawia koncentrację oraz humor. Pomaga także w walce ze skutkami stresu, za co odpowiadają zawarte w niej antyoksydanty. Kakao zawiera w sobie wysoką zawartość witamin, błonnik oraz składniki mineralne.

             

            Katarzyna Pawłowska

          • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowie Kujawskim była organizatorem powiatowych zawodów sportowych w piłce nożnej chłopców. Turniej w kategoriach U8 i U12 odbył się 16 kwietnia 2024 roku na szkolnym Orliku.

            W młodszej grupie do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Radziejowa i Piotrkowa Kujawskiego. Po zaciętym boju pojedynek zakończył się remisem. Wobec tego zarządzono rzuty karne w których skuteczniejsi okazali się gospodarze. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Świątkowski 1a,  Julian Maśliński 1a, Oliwier Słowiński 1a,  Jan Wojtczak 1a, Gustaw Kowalski 1a, Alan Anrzejewski 1a, Maciej Patyk 1b, Adam Lewandowski 1c

            Następnie do gier przystąpiły drużyny w starszej kategorii ze szkół z Radziejowa, Osięcin i Piotrkowa Kujawskiego. Turniej rozegrano systemem,, każdy z każdym ". W wyniku rozegranych spotkań najlepsza okazała się drużyna z Osięcin przed Piotrkowem Kujawskim i Radziejowem. Naszą szkołą reprezentowali: Oskar Bąk 4a, Krystian Kapturski 4b, Bartosz Daniel 4b, Erdżan Sali 4c, Dominik Płoszaj 4c, Oleksandr Kosachewych 5a, Bryan Fordon 5c, Jan Hańczewski 5c, Dawid Badeusz 5c, Kamil Szeląg 5c

                 Oprócz pamiątkowych dyplomów i medali dla wszystkich uczestników mistrzowie powiatu PSP Piotrków Kujawski U8  i SP Osięciny U12 otrzymali prawo gry w turnieju wojewódzkim w Świeciu.

            Organizator: Tomasz Jaroński

            Trener: Łukasz Deręgowski

            Sędzia: Tomasz Jaroński

          • Realizacja projektu “Trzymaj formę!” na lekcjach języka angielskiego ;)

          • Uczniowie klasy 7c podjęli się trudnego wyzwania! Na lekcjach języka angielskiego pracowali nad przygotowaniem projektu o zdrowym stylu życia. Nie było to łatwe zadanie, gdyż praca miała być  wykonana w języku angielskim i powinna zachęcać do zdrowego odżywiania. Powstały świetne prace promujące utrzymywanie zdrowej formy!  Brawo uczniowie!

             

                                                                                                                        A Borczak

  • Galeria zdjęć

      brak danych